3D Kıl Tekniği Microblading

3D Kıl Tekniği Microblading

İstenilen kaşlara sahip olmanın en pratik yolu olarak görülen microblading uygulaması gerek sağladığı kalıcılık gerekse uygun fiyatlara yaptırılabilmesi ile kendine bakan kadınların en çok tercih ettiği yarı kalıcı makyaj uygulamalarının başında gelmektedir.

Microblading uygulamasına artık hemen her kadının ilgi göstermesine bağlı olarak microblading konusu ile ilgili yapılan aramaların sayısında da ciddi bir artış gözlenmektedir. Konu ile ilgili en çok araştırılan soruların başında 3d kıl tekniği nedir, microblading yaptırmak günah mıdır, microblading zararları, microblading kaş ne kadar kalıcı, microblading nasıl yapılır, microblading fiyatları 2021 gelmektedir. Peki, 3d kıl tekniği olarak da bilinen microblading işlemi kısaca nedir?


3D Kıl Tekniği Microblading

Microblading 3D Kıl Tekniği

Microblading 3d kıl tekniğini kısa ve öz bir şekilde mikro iğneler ile kaşı şekillendiren ve kıl efekti veren yarı kalıcı bir makyaj uygulaması olarak anlatabiliriz. Microblading kaş tasarımı sayesinde gerçek kaşınızdan ayırt edilemeyecek kadar doğal ve dolgun görünüme sahip, bir bakışınızla farkınızı gösterebileceğiniz kaşlara sahip olabilirsiniz.

Adeta bir moda akımı haline gelen microblading işlemi bir ya da iki saat civarında süren bir işlem olup, steril ve tek kullanımlık iğnelerle doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına işlenmesi şeklinde gerçekleştirilir. Bu işlemi kuşkusuz hijyeninden kuşku duymayacağınız yerlerde yaptırmalısınız. Hijyenik ortamı sağlamış ve kaliteli malzemeler kullanan güzellik merkezlerinde boyalar tamamen organik ve doğal olarak kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak bu tür yerlerde yaptıracağınız işlem sonrasında karşılaşacağınız görüntü, doğallık ve mükemmelliğin olağanüstü bir yansıması olacaktır.

Microblading ve Dövme Arasındaki Farklar

Yazımızın son kısmına gelmişken çok merak edilen bir konuya da kısaca değinmek isteriz. Microblading 3d kıl tekniği işlemi ile dövme farklı yöntemlerdir.  Dövme çok daha kalıcı bir işlem iken microblading yöntemi yarı kalıcı bir uygulamadır. Zaten microblading tanımlamasında yarı kalıcı bir makyaj uygulamasıdır ibaresini kullanmaktayız. Dövmede pigment derinin daha alt katmanlarına verilmekteyken, microblading 3d kıl tekniği uygulamasında pigment yani kullanılan boya derinin daha yüzeysel katmanlarında kalmaktadır. Buna bağlı olarak microblading uygulaması yarı kalıcı bir makyaj uygulamasıdır.