6 Temel Vücut Tipine Göre Tarzınızı Bulun


Her kadının vücudunda memnun olmadığı ve kamufle etmek istediği sorunlu bölgeleri vardır. Vücut tipinize göre giyinmeyi öğrenirseniz bu kusurların üstesinden gelebilirsiniz. 6 temel vücut tipi vardır. Siz de bu 6 temel vücut tipine göre tarzınızı bulabilirsiniz.

6 Temel Vücut Tipi

Armut

Ters üçgen

Dikdörtgen

Saat Camı

Elmas

Oval

Armut

Armut vücut tipine sahipseniz, vücudunuzun üst kısmı ince, alt kısmı ise geniştir. Belinizi vurgulayan giysiler giymelisiniz. Armut vücut tipi ünlülere örnek olarak Jennifer Lopez ve Rihanna’dır. Kendi stilinizi bulmak için stillerine bakabilirsiniz.

Armut Vücut Tipine Göre Giyim Fikirleri

Küpe ve kolye tarzı aksesuarlar, dikkatleri geniş kalçalardan uzak tutacaktır. Vücudun üst kısmına mümkün olduğunca çok dar giysiler giymekten kaçının. Üstte çok fazla kıyafet giymekten kaçının yoksa olduğunuzdan daha şişman görünürsünüz.
Dar ve açık renk pantolon giymeyin. Koyu renk pantolon ve etek tercih edebilirsiniz.

Ters üçgen

Ters üçgen gövdelerin omuzları daha geniştir. Kalçalar ince, bacaklar uzundur. Örnek ünlüler, Angelina Jolie ve Demi Moore.

Omuzları daha geniş gösterecek kıyafetlerden kaçının. Geniş bir etek ve pantolon ile dikkatleri vücudun alt kısmına çekin. Düşük bir kemer kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen

Dikdörtgen vücut tipinde alt ve üst vücut eşittir. Göğüs geniş, vücudun alt kısmı düz ve bacaklar incedir. Bu yüzden bacakları öne çıkarmak daha iyidir. Bu vücut tipinin bazı ünlü örnekleri Cameron Diaz ve Gwyneth Paltrow olabilir.

Kolsuz üstler omuzları öne çıkarır. V yakalı giysiler ve asimetrik kesimli etekler size çok yakışacak. Ortadan bol elbiseler, kısa eteklerde uzun ceketler ve uzun gömlekler vücut tipine çok yakışıyor.

Kum Saati

En ideal ve kadınsı sayılan vücut tipi kum saatinde, ince bel, düzgün bacaklar ve kavisli kalçalar öne çıkıyor. Sophia Loren ve Monica Bellucci bu vücut tipine uyan ünlüler.

Kum Saati Giyim Önerileri

Bacaklarınızı ve belinizi fark eden kıyafetler giyebilirsiniz. Düşük belli pantolonlar ve üstler giyebilirsiniz. Bol giysilerden kaçınmalısınız.

Elmas Şekli Vücut Tipi

Elmas vücut şekline sahip olan kadınlar ince ve geniş kalçalara sahiptir. Buzağılar sert görünümlüdür. Biraz armuda benziyor ama pırlanta gövde tipinde kıvrımlar daha belirgin. Üst gövde incedir. Salma Hayek bu vücut tipine güzel bir örnektir.

Elmas Vücut Tipine Uygun Kıyafet Önerisi

Detaylı pantolonlardan uzak durun. Kalçalara bağlanan ceketleri ve kalçaları örten giysileri seçin. Bacakları vurgulayan renkli ve parlak tonlar ve bol elbiseler giyebilirsiniz.

Oval vücut tipi

Büyük göğüsler, geniş göğüs, yuvarlak alt vücut, ince kalçalar ve uzun bacaklar oval vücut tipinin özellikleridir. Kate Winslet ve Elizabeth Hurley, bu vücut tipinin en dikkat çekici ünlülerinden ikisi.

Oval vücut tipine uygun kıyafet önerileri

V yaka, body suit üstler, uzun gömlekler, askılı üstler ve boyundan elbiseler sizin için çok uygun. Açık renkler, ince dikey çizgili giysiler, çok cepli pantolonlar, kısa etekler giyebilirsiniz.