Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Woman in mask on face in spa beauty salon.

Beyaz, pürüzsüz, bebeksi bir cilt her kadının hatta herkesin hayalidir. Porselen gibi, parlak ve sağlıklı. Gözaltındaki mor halkalar olmayan, sivilcesiz, lekesiz ve izsiz bir cilde sahip olanlar çok şanslılar. En başta bunun için yediklerimize ve uyku düzenimize dikkat etmeliyiz. Sonradan yapılan yöntemlerle de bir noktaya kadar beyaz ve güzel bir cilde sahip olabilirsiziniz. Bunun için belirli yöntemler var hep birlikte bu yöntemlere bakalım.

Pirinçlerle Doğal Beyazlama Maskesi

Pirincin cilde beyazlatma yönünde bir etkisi olduğu yıllardır bilinir. Hatta öyledir ki ünlü beyazlatma maskelerinin içerisinde de pirinç unu kullananlar vardır. Tarifi vereceğim bu maske en doğal yöntemle beyaz bir cilde kavuşmanın en etkili yollarındandır. Ve maskenin içerisindeki ürünlerde herkesin evinde kolaylıkla bulunabilen ürünlerdir. Bu maskenin cildi beyazlatmanın yanı sıra kuru ciltler için de bir nemlendirici etkisi olacaktır.

. Bir bardak süt

. 3 yemek kaşığı pirinç

Bir bardak sütü cezveye koyalım içerisine de 3 yemek kasığı pirincimizi ekleyip kaynatalım. Kaynayan karışımımızı bir kenara alalım ve soğuması pirinçlerin sütle özdeşleşmesi için bırakalım. Sütümüz soğuyunca pirinçleri süzerek sütümüzü bir fısfıslı kutuya ya da küçük bir kaba boşaltalım elde. Bu karışımı bir tonik gibi sabah akşam pamuğa dökerek yüzümüzü sürelim zamanla etkisini göreceksiniz. Toniğimizi buzdolabında muhafaza edelim.

Portakal Kabuğu Ve Yoğurt Mucizesi

Portakal kabuğu ve yoğurt bu ikisi birleşince müthiş bir şey oluyor. Cildi beyazlatmanın yanı sıra yoğurt sayesince harika bir nem veriyor yüzünüze. Ayrıca bu maskeyi bir tek yüze değil beyazlamasını istediğiniz her bölgeye uygulayabilirsiniz. Yapılışı da çok kolay.

. Kurutulmuş portakal kabuğu[2 veya 3 parça]

. Yoğurt[3 yemek kasığı ya da kullanacağınız bölgeye göre değişir]

Kurutulmuş portakal kabuklarını ister elinizle ister bir rendeyle küçük parçacıklar haline getiriyorsunuz ve 3 yemek kaşığı olan yoğurdumuzun üzerine katıp karıştırıyorsunuz. Hazırlamış olduğumuz bu maskeyi beyazlatmak istediğiniz bölgeye sürüyor ardından 15 dakika bekletip soğuk bir suyla yıkıyorsunuz. Haftada iki ya da üç kere olmak şeklinde uygulayabilirsiniz.

Zerdeçal Tozu Ve Yoğurt

Zerdeçal tozu cilde parlaklık sağlar ve düzenli kullanımda ciltteki renk tonunu eşitler.

. Zerdeçal tozu [1 kaşık]

. Yoğurt

Zerdeçal tozu ve yoğurdu bir kapta karıştırıp yüzünüze uygulayın ve 10 dakika bekletin daha sonrada soğuk suyla yıkayın. Maskeyi uygulamadan önce elinizin üstü gibi küçük bir yerde denemenizi tavsiye ederim. Zerdeçal tozuna karşı herhangi bir alerjiniz var mı diye kontrol amaçlı.