Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı saç modelleri yüz yıllardır en sevilen stillerdendir. Saçlarınız için doğal çözümler sunar. Dalgalı saç doğallığın en önemli aşamasıdır. Bu yılında doğallığın moda olduğunu düşündüğümüzde dalgalı saç modelleri ile çok sık karşılaşacağımızı gösterir. Sağlıklı, hacimli, duru bir güzellik katar. Saçlara dinamizm kazandırır.

Saçların uzun veya kısa olması sorun olmasa da uzun saçlarda daha güzel bir görünüm verir. Karamel, kızıl, sarı tonları, bal tonları ile muhteşem bir görüntü verir çok beğenilir. Saçların dalgalı olması saçları havalandırır hacimli bir hale sokar. Son yılların en çok kullanılan saç modelleri arasında 1. sırada yerini almıştır. Su dalgası, bukle gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Ünlülerin Göz Bebeği Dalgalı Saçlar

Oscar ödülleri olsun diğer büyük ödül törenleri olsun ünlüler en çok dalgalı saç modelleri ile katılıyor. Örneklerimiz de ödül töreninde çekilen resimlerden oluşmaktadır. Yukarıda ki adaş ünlülere baktığımızda Emma Roberts ve Emma Stone doğal dalgaları ile büyüleyici bir görüntü elde etmişler. Emma Stone’nun karamel ve kızıl saç boyası karışımları ile yarattığı saç renkleri mükemmel bir görüntü elde etmiş.

Saç renginin bütünleştiği model ile çok çekici hale gelmiştir. Saçlarının üst kısmının düz olduğu ve uçlara doğru inerken buklelerin daha fazlalaştığını gözlemliyoruz. Bu stil klasik dalgalı saç stilidir. Fakat bunlarla birlikte su dalgaları ve daha geniş bukleli saçlarda oldukça favoridir. Su dalgaları daha yayvan dalgalar halinde uzanan saçlardır.

Yoğunluğu sarı renkler üzerinde oluşsa da dalgalı saç modelleri için karamel tonlarının karıştırıldığı renkler ön planda tutulmaktadır. Örnek verecek olursak Malin Akerman’ın saç rengi karamel, kızıl ve sarı tonların birleştiği yansımalı bir saç renkleri kategorisi içerisinde yer almaktadır. Doğal ve muhteşem bir görünüm ile Malin gecenin en şık bayanları arasında yerini almıştır. İçgüdüsel bir düşünce ile doğallığı ön planda tutarak büyüleyici bir görünüm kazandırmak için Malin Akerman’ın saçlarını örnek olarak dikkate alın.

Yukarıda ki ünlülerimiz iki farklı dalga stili uygulamıştır. Wilde’nin saçlarının çekiciliği buklelerin doğallığından kaynaklandığı gibi saç renkleri kullanımının naturelliği ön plandadır. Katie Cassidy ise doğal sarı saçlarına doğal dalgalar kullanarak şık modern bir bayan görünümündedir. Geniş geniş saç maşası uygulaması ile yaratılan dalgaları oldukça doğaldır.

Dalgalı Saç Modelleri  Nasıl Yapılır?

Dalgalı saçlar saç maşası kullanarak yapılır. Başka yöntemlerde olmasına rağmen en sağlıklı ve kolay saç maşası ile dalgalar yaratmaktır. Saç maşası seçerken bir kaç aşamalı olanlardan tercih ediniz. Mesela kalın dalgalar yaratmak için saçlarınızı tutamlar halinde saç maşasına sıkıştırın ve maşanın kilidini kilitleyin.

Daha sonra saç maşasını çevirerek kiliti serbest bırakın ve hafifçe maşayı çekerek saçları serbest bırakın. Bu tür işlemlerde dalgaların kalınlığı, sıklığı ve büyüklüğü saç maşasına sıkıştırdığınız saç tutamları ile ilgilidir. Bir kaç kez saç maşası kullandığınızda daha profesyonel olarak daha güzel dalgalar ve bukleler yaratabilirsiniz.