Gelinlikler İçin Duvak Modelleri

Gelinlikler İçin Duvak Modelleri

Gelinlik bir kadın için en önemli kıyafetlerden bir tanesidir. Hayatının en mutlu gününde her kadın benzersiz bir güzelliğe ve şıklığa sahip olmak istemektedir. Bir gelinliği gelinlik yapan ise duvaktır. Doğru duvak seçimi ile gelinlikler kusursuz bir görünüme sahip olmaktadır. En şık gelinlik dahi alınsa doğru duvak seçimi sağlanmadığı zaman görünümde bir uyumsuzluk ortaya çıkmaktadır. Gelinlikler için duvak modelleri son derece önemlidir. Örneğin parlak taşlar ile süslü bir gelinlik tercih ediliyorsa duvakta mutlaka buna uygun olarak tercih edilmelidir. Ya da sade veya dantelli bir gelinlik tercih ediliyorsa duvağında aynı yapıda olasına özen gösterilmelidir. Bir diğer önemli nokta ise duvağın zorlayıcı bir yapıda olmaması gerektiğidir. Gereksiz ağır duvaklar ya da abartılı şekilde hazırlanan duvaklar zorlanmalara sebebiyet vermektedir. İşte en güzle duvak modelleri;

Dantel Detaylı Duvak Modeli

Dantel detaylı duvak modeli, en çok tercih edilen duvak modelleri arasında yer almaktadır. Benzersiz havası ve kullanımda sağladığı rahatlık ile sıklıkla gelinlikleri tamamlamaktadır. Aynı zamanda dantelli duvak modeli hafif bir yapıda olduğundan gün boyu herhangi bir sorun çıkartmamaktadır. Dantel duvak modelinin yapısı ve işlemeleri kişisel tercihlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Gelinlikler için duvak modelleri arasında en çok sevilen modeldir. Dantelli duvağın bir diğer avantajı ise, istenilen uzunlukla olması ve istenilen saç modeli ile uyumlu yapıya getirilebiliyor olmasıdır. Özellikle zarif gelinlikler ile olabilecek en profesyonel görünümün elde edilmesi mümkündür.

İnci İşlemeli Duvak Modeli

İnciler her zaman zarafet ve şıklık kazandırmaktadır. Duvaklarda kullanılması da benzersiz bir görünümün ortaya çıkarılmasına olanak tanımaktadır. Özellikle gösterişli gelinliklerde kullanıldığında sade bir görünüm sağladığından tamamlayıcı bir etki yaratmaktadır. Bununla birlikte inci işlemeleri duvak modeli de ağır bir duvak modeli değildir. Bu sayede kullanımda herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçmektedir. Doğru mesafeler ile ayarlanmış olan inciler görünümün en kaliteli hale getirilmesine olanak tanımaktadır. Sadece düz olarak değil farklı şekilde ve yapılarda da inciler duvaklara işlenebilmektedir. Burada gelinliğin yapısına ve kişisel tercihlere dikkat edilerek adımlar atılabilir. Eğer gelinliğin üzerinde de taşlar ve işlemeli inciler bulunuyorsa bu duvak en doğru seçenek olacaktır. Gelinlikler için duvak modelleri arasında sevilen ve sıklıkla tercih edilen bir modeldir.