İş İçin Kombin Önerileri

Çalışan insanların en büyük sorunlarından biri de her gün ne giyeceğim? Düşüncesidir. Aynı parçalardan da olsa her gün farklı kombin oluşturmak için bazen çok kafa yorabiliyoruz.  Hem işte rahat edebileceğimiz hem de hoş görüneceğimiz şeyler seçmeye çalışıyoruz,  bu konuda size yardımcı olmak için iş için kombin önerileri başlıklı yazıyı hazırladık, keyifli okumalar.

Günlük tarzda tulumlarınız ile işe gidebilirsiniz

Günlük tarza yakın şık tulumlarınızı klasik topuklu ayakkabılar ya da babetler ile kombinleyip kombininizi uygun aksesuarlar, hoş bir saç ve uyumlu bir çanta ile tamamlayabilirsiniz.

Havuç pantolon ile kombin yapabilirsiniz

Havuç pantolonunuzu bir tişört ile kombinleyip rahat bir tarza sahip olabilir ya da aynı havuç pantolonu hoş bir gömlek ile kombinleyerek klasik tarza sahip olabilirsiniz. Bunun gibi küçük değişikliklerle bir parça ile birden fazla kombin elde etmeniz mümkün.

Havuç pantolonlarınızı sade bir tişört ve hoş babet ayakkabı ile kombinleyip işe gidebilirsiniz. Ya da havuç pantolonlarınızı hoş bir bluz ve babet/ klasik topuklu ayakkabı ile kombinleyip aynı pantolonla farklı tarzda bir kombin oluşturabilirsiniz.

Klasik kumaş pantolon ve gömlek/ bluz uyumu

Şirket ya da kurumsal bir yerde çalışıyorsanız dolabınızda kesin klasik tarzda kumaş pantolon bulunuyordur. Dar ya da bol kesimli pantolonunuzu hoş bir bluz ya da klasik tarzda bir gömlek ve klasik tarzda bir topuklu ayakkabı ile kombinleyebilirsiniz.

Kalem etekler ile hoş bir görünüm elde edin

Kalem etekler iş yaşamının en şık ve en vazgeçilmez parçalarından biridir desek abartmış olmayız sanırım. Kalem etekleriniz ile birbirinden farklı kombinler oluşturabilirsiniz.

Kalem eteğinizin üzerine saten bir gömlek giyin ve kombininizi stiletto ile tamamlayın.

Eğer bir toplantınız ya da resmi bir görüşmeniz varsa kalem eteğin üzerine beyaz gömlek ve siyah bir ceket giymenizi tavsiye ederiz.

Takımlar ile hoş ve iş yaşamına uygun bir stil oluşturabilirsiniz

Takımların kadınlarda da çok hoş durduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Özellikle siyah, gri, lacivert ve sütlü kahve tonlarındaki takımlar çok hoş ve resmi durabiliyor. Tabii ben renkli giysiler giymeyi daha çok seviyorum diyorsanız sorun değil canlı renklerde bir sürü takım bulabilirsiniz. Takımlarınızı saç, makyaj ve takılarla doğru bir şekilde tamamladığınızda iş yerinizin en tarz kadını olabilirsiniz.

Kot pantolondan vazgeçemeyenler bu öneri size göre

Kot pantolon her tarza uyabilecek bir yapıda, yeter ki doğru kombinleyebilelim. Kot pantolonunuzun üzerine hoş ve sade bir tişört giyin ve tişörtünüzü pantolonunuzun içine sokup blazer ceketinizi giyin kot pantolon ile işe gitmek bu kadar kolay. Daha rahat olmak istiyorsanız bu kombininizi babet ile şıklıktan yanaysanız hoş bir topuklu ile tamamlayabilirsiniz.

Elbise ile iş kombininizi kolayca oluşturun

Eğer resmi bir yerde çalışıyorsanız çok uçuş uçuş ya da renkli giysiler tercih edemezsiniz. O zaman klasik kesim elbiseler tam size göre, klasik tarzda bir elbise alın ve bu elbiseyi ister babet isterseniz de bir topuklu ayakkabı ile kombinleyin.

Ancak çok da resmi olmayan bir yerde çalışıyorsanız elbise seçimi konusunda daha özgürsünüz diyebiliriz. Çiçekli, uçuş uçuş, rengârenk elbiselerinizi hoş babet ya da topuklu ayakkabılar ile kombinleyip aksesuarlarınız ile hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Şort eteklerinizi işte de giyebilirsiniz

Şort etekler birçok tarza uygun ve çok çeşitli üretiliyor. Klasik tarzda düz renk bir şort eteği sade bir bluz ile kombinleyebilir ayakkabı seçiminizi tarzınıza göre belirleyerek hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.