Kurumuş Cildi Canlandırmanın En Kolay Yolları

Kurumuş Cildi Canlandırmanın En Kolay Yolları

Günün koşuşturması hareketli yaşantılarımız sonucunda kendimizi ihmal ettiğimiz zamanlar çok yaşanmıştır. Kim cildinin kuru kötü ve cansız görünmesini ister ki. Cildinizin böyle görünmekten kurtarmak istiyorsanız yapacağınız şey çok basit gün içerisinde az bir vaktinizi de cildinize ayırarak onu geri kazanmak ve canlandırmak.

Kuru ciltler bazen diğer cilt tiplerine göre ayrıca bir bakım isteyebilir. Mesela cildi kuru olanlar mutlaka her gün belirli aralıklarla cildini nemlendirmek zorundadır. İşte bu yazımızda o kuru ve cansız cildinizi yumuşatmanızı ve tekrar hayata döndürmenizi sağlayacağız. O halde gelin yazımızı okumaya başlayalım ve kurumuş cildimizi canlandırmanın en kolay yollarını öğrenelim.

Cilt Maskeleri

Kuru bir cilt istemiyorsak öncelikle ölü hücrelerimizi ortadan kaldırmak zorundayız. Çünkü kuru cildi olan herkesin sorunu ölü derilerdir. Aslında kurumuş derilerimizden kurtulmanın yolu çok kolay. Nemlendirici ve peeling özelliği olan maskeleri hafta içerisinde belirli aralıklarla cildimize uygularsak cildimiz sürekli nemli kalacaktır. Ve doğal olarak kurmanın önüne geçilecektir.

Yüz Yıkama

Yüzünüzü yıkamak çok önemlidir. Uyandığınızda ve uyumadan önce yüzünüzü kesin olarak yıkanmalısınız. Bu sayede cildiniz ölü derilerden kurtulur canlı ve temiz bir görüntüye ulaşır. Yüzümüzü bol suyla yıkarsak cildimizde oluşabilecek yağ tabakalarını da önemiş oluruz. Temiz yüzümüz hem her zaman ışıl ışıl parlayacaktır hem de ölü deriler ve yağ tabakası kalmadığı için kurumuş gibi gözükmeyecektir. Bu yüzden yüzümüzü sık aralıklarla yıkıyoruz.

Ürün Tercihi

Bildiğiniz üzere piyasada birçok krem ve nemlendirici maske türevi ürün satılmaktadır. Bunların hangilerinin güvenilir olduğunu bilmek çok zor. Kesin sonuç istiyorsak bilindik markaların ürünlerini kullanmalıyız. Ayrıca içeriğinde C vitaminini ve kolojen barındıran ürünleri tercih edersek bizim açımızdan daha sağlıklı olacaktır. Bu nedenle tercih ettiğimiz ürünlere dikkat ediyoruz.

Ayaklara Masaj

Masajın nelere kadir olduğunu çoğumuz biliriz. Hele ayaklara yapılan masajlar birçok noktaya uyarı gönderir. Bu noktalardan biri de yüzümüzdür. Eğer ayaklarımızın parmak uçlarına belirli aralıklarla sert bir şekilde basınç uygularsak yüzümüze uyarı gönderir. Ve alın bölgemizde oluşacak kırışıklıklara çare olur. Bu sayede daha pürüzsüz bir yüzü sahip olabiliriz.

Cilt Nemlendirme

Eğer sık sık kuruyan ve pul pul olan bir cilde sahipseniz demek ki cildiniz nemsiz kalmıştır. Nemsiz ciltler kuru dökülür ve çatlar. Cildinizi her gün nemli tutarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Cildinizi her yerde satılan nemlendirici kremler yardımıyla nemlendirirsek yumuşak ve temiz bir cilde sahip oluruz.

Uyku Düzeni

Uyku tüm canlılar için vücudun yenilenmesi ve dinlemesi açısından hayati önem taşımaktadır. Uykusuz kalan vücut cansız renksiz ve kötü görünür. Uyku düzenimize dikkat edersek vücut büyüme hormonunu uyku sırasında salabilir. Bu sayede cildimiz sağlıklı ve yüzümüz canlı görünür. Bu nedenle uyku düzenimize çok dikkat ediyoruz.

Kokular

Özel kokular cildinizi uyararak canlandırır ve kendine getirir. Cilt sağlığımız için buna dikkat etmemiz lazım. Siz de evde kendi kokularınız yardımıyla cildinizi canlı tutabilirsiniz. Bunun için selvi ağacı ve limon özünü ardıç yağıyla karıştırarak kaynar suyun içine ekleyin ve bir havlu yardımıyla emdirin. Bu havluyu yüzünüzde belirli bir süre bekletin ve değişime şahit olun.

Jimnastik

Spor tüm vücut için çok önemlidir. Spor yaparsak vücudumuz zinde kalır ve sağlıklı olur. Yüzümüz ve cildimiz için de spor çok önemlidir. Jimnastik hareketleri ile yüz kaslarımızı da çalıştırmak mümkün. Bu hareketler ile haftada belirli günler ayırarak cildimizi taze ve güzel bir görüntüye kavuşturmak çok kolay. Bu olay sizin disiplininize de bağlı. Ne kadar zamanınızı ayırırsanız o kadar faydasını görürsünüz.

Cildinizin Temiz Hava Alması

Gerek işlerimiz gerekse kendi tercihlerimiz doğrultusunda gün içinde çok fazla saat boyunca kapalı alanlarda kalırız. Bu cildimize hiç de iyi gelmez. Cildinizin sağlıklı olabilmesi için günde en az 1 saat dışarda temiz havaya maruz kalması gerekir. Temiz hava cildi canlandırır ferahlık verir. Bu sayede cildiniz daha da güzelleşir. Temiz havada yürüyüşler yaparak da cildimizi zinde ve sağlıklı tutmak mümkündür.

Bu yazımızda kurumuş olan cildimizi canlandırmanın yollarını listeledik. Siz de bu yolları kullanarak cildinizi kuruluktan kurtarabilirsiniz. Ve canlılık verebilirsiniz.