Takılar Nasıl Kombinlenmelidir?

Birçok kombin önerisinde bulunduk ve kombin önerilerimizin birçoğunu “ kombininizi doğru takılar ile tamamlayarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz” şeklindeki cümleler ile tamamladık.  Her giysinin kendine uygun bir havası olduğunu ve bu giysileri doğru paçalar ile kombinleyemezsek o havanın bozulacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Peki, doğru takı kombini nedir, doğru takı kombini nasıl yapılır? Sizin de aklınızda bu tarz sorular varsa bu yazı tam size göre. İşte takılar nasıl kombinlenir sorusunun cevabı.

Kolyeler nasıl seçilmelidir?

Boncuklu kolyeler:

Bir numaralı maddeye bu yaz her yerde karşımıza çıkan boncuklu kolyeler ile başladık. Kombinize renk katmak istediğinizde ya da klasik takılardan sıkıldığınızda boncuklu takılar kurtarıcı parçalar olarak yerini alabiliyor. Bir tatile gittiğinizde mayonuz ya da bikininiz ile uyumlu boncuk takılar kullanabilir, ya da yakası açık sade elbiseler giydiğinizde renkli boncuk kolyeler ile kombininize renk katabilirsiniz.

Zarif zincir kolyeler:

İnce zincir kolyeler ister şık olsun ister spor olsun tüm tarzlara uygun bir parça. İhtiyacınız olan tek şey yakası açık bir bluz, elbise, tişört ya da gömlek. Bu parçalar ile tarzınıza uygun bir kombin yapın ve kombininizi zarif zincir kolyeler ile tamamlayın.

Çoklu kolyeler:

Çoklu kolyeler özellikle yaz aylarında çok tercih edilen kolye türlerinden biri. Davette, tatilde, düğüne kısacası istediğiniz her yerde kullanabileceğiniz parçalardan biri. İster yaz aylarında v yaka bir bluz ile isterseniz de kış aylarında boğazlı bir kazak ile kombinleyebilirsiniz. Seçim size kalmış J

Bileklikler nasıl kombinlenmelidir?

Bileklikler kolye ve küpe kadar uyumlu olmadığından her kombinimizde yer alamayabiliyor. Ancak bilekliklerin de doğru kombinlendiğinde size ayrı bir hava katacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. İşte sizin için hazırladığımız 3 bileklik önerisi:

Boncuklu bileklikler:

Boncuklu bilekliklerinizin daha hoş durmasını istiyorsanız sade giysiler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Sade olan kombininizi renkli boncuk bileklikler ile tamamlayarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Zincir bileklikler:

Şık kombinlerinizi Zincir ya da metal tarzda bileklikleriniz ile tamamlayarak hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Deniz kabuklu bileklikler:

Deniz kabuklu bileklikler için yaz aylarının ve tatil beldelerinin bitki örtüsü desek abartmış olmayız sanırım J  Yazlık, tril tril kombinlerinizi deniz kabuklu bileklikler ile tamamlayarak siz de cool olabilirsiniz.

Küpeler nasıl kombinlenmelidir?

Küpeler kombinlerimize hava katan en önemli parçalardan biri. Uygun bir küpe seçtiğimizde kombinimizin şıklık derecesini arttırabilirken uygun küpe seçimi yapamadığımızda kombinimizi kötü bir hale de getirebiliyoruz. Bu noktada sizin de aklınızda hangi küpeler hangi tarza uygun sorusu varsa yazımızı okumaya devam edin.

Halka küpeler

Halka küpeleri eğer günlük kombinlerinizde kullanacaksanız daha sade bir halka küpe seçerek spor bir görünüm elde edebilirsiniz.  Eğer halka küpelerinizi şık bir kombinde kullanmak istiyorsanız saçlarınızı topuz ya da atkuyruğu yaparak küpelerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

İnci küpeler

İnci küpeler nahifliği temsil eden parçalardan biri. Sade ve şık bir kombin yapıp kombinizi inci küpeler ile tamamlayabilirsiniz. Ancak unutmayın karışık desenli giysiler ile ince küpeleri kombinlemek pek hoş durmaktan çok kombininizi karmaşıklaştıracaktır, bizden söylemesi J

Sallantılı uzun küpeler

Şık kombinler uzun küpeler ile tamamlandığında çok hoş oluyor. Bir davete, düğüne ya da yemeğe gittiğinizde şık bir kombin yapıp kombinizi uzun sallantılı küpeler ile tamamlayabilirsiniz.  Hoş görünmek işte bu kadar kolay.