Tayt ile ne giyilmeli

Tayt ile ne giyilmeli

Taytlar hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanılabilen rahat ve kurtarıcı parçalardan biri. Taytlar bir doğa gezisinde, koşuda, sporda, evde, yürüyüşlerde, yogada… Kısacası farklı birçok yerde kullanılabiliyor. Peki, taytlarımızı nasıl kombinlemeli, tayt ile ne giymeli? Eğer siz de bu soruları soruyorsanız yanıt yazımızın devamında, keyifli okumalar.

Sanırım taytların ne kadar rahat olduğundan bahsetmemize gerek yok. Rahatlığı sayesinde neredeyse her yerde ve her zaman tercih edilebiliyor. Tayt ile ne giyilmeli dendiğinde kulağa tuhaf geliyor olabilir ancak taytlarınızı doğru şekilde kombinleyerek sportif olduğunuz kadar hoş da görünebilirsiniz. Hazırsanız tayt ile ne giyilmeli başlıklı önerilerimize başlayalım.

 1. Sürekli gördüğümüz bir kombin önerisi ile başlayalım. Over size bir tişört ile uzun ya da kısa bir taytı kombinleyip kombininizi spor ayakkabılar ile tamamlayabilirsiniz.
 • Serin bir günde taytınızın üzerine ince bir kazak giyerek hem rahatınızdan vazgeçmemiş hem de üşümemiş olacaksınız.
 • Son yılların vazgeçilmezi olan crop topları tabii ki de unutmadık. Crop toplarınızı yüksek bel taytlarınız ile kombinleyerek siz de hoş ve sportif bir görünüme sahip olabilirsiniz.
 • Kış aylarında taytlarınızı kalın salaş kazaklar ile kombinleyebilir, kombininizi spor ayakkabılar ya da botlar ile tamamlayabilirsiniz.
 • Sonbaharda her 10 kişiden 8’inin üzerinde farklı tarzlarda da olsa kot ceket görüyoruz. Peki, taytlarınızı da kot ceketler ile kombinleyebilirsiniz desek. Evet, yüksek bel taytınızı bir crop top ya da bir tişört ile kombinleyip üzerinize kot ceket giyebilir sade takılar ve spor ayakkabılar ile kombininizi tamlamayarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.  
 • Bu sezon elbise uzunluğunda tişörtleri mağazalarda ve alışveriş sitelerinde sıklıkla görüyoruz. Bu tarzda uzun bir tişörtü bisiklet taytı ve bel çantası ile kombinleyebilirsiniz.
 • Deri taytlarınız ile günlük bir kombin oluşturabilirsiniz. Deri taytınızın üzerine salaş bir bluz giyin, üzerinize düğmesiz bir mont ve şal giyin son olarak da görünümünüzü botlarınız ile tamamlayın işte size tayt ile oluşturabileceğiniz hoş ve günlük bir kombin.
 • Boyfriend gömleklerinizi bu yaz sıklıkla kullanacağınızı daha önceki yazılarımızda da bahsetmiştik. Yüksek bel taytınızın üzerine giydiğiniz crop topunuz ile uyumlu bir boyfriend gömleği renkli boncuk takılar ile tamamladığınızda çok cool bir görünüme sahip olacağınızı söyleyebiliriz.
 • Bir orman gezisi ya da bir yürüyüşe gidecekseniz tayt bu günler için biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Taytınızın üzerine bir tişört giyin ve havaya göre yanınıza yarım kollu şişme bir yelek alın böylece hem rahat hem de hoş bir görünüme sahip olacaksınız.
 1.  Süveterler geçen kış tekrar karşımıza çıkmaya başladı, taytın üzerine salaş bir gömlek giyin ve gömleğin üzerine de bir süveter işte bu kadar. Görünümünüzü kovboy çizmeleri ya da bilekte biten botlar ile tamamlayabilirsiniz.
 1. Oduncu gömleklerinizi taytlarınız ile kombinleyerek hem salaş hem de havalı bir görünüm elde edebilirsiniz.
 1. Boyfriend gömleklerinizi bisiklet taytları ile kombinleyebilirsiniz. Neredeyse her kombinin içinde yer alan boyfriend gömleklerinizi bu sefer de kısa taytlar ile kombinleyip kombinizi sneakar ayakkabılar ve bel çantası ile tamamlayarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.
 1. Tayt kombininizi uzun çizmeler ile tamamlayabilirsiniz. Tayt çizme ile kombinlenir mi demeyin, doğru parçalar ile tamamlandığında hoş bir görünüm oluşabiliyor.   Taytınızın üzerine bir bluz ya da salaş bir kazak giyip görünümünüzü uzun çizmeler ile tamamlayın.