Yüz İçin Sıvı Kolajen Nasıl Kullanılır?

Kolajen vücutta üretilen doğal bir proteindir. Taze, canlı ve sağlıklı görünen bir cilt elde edilmesine yardımcı olur. Vücutta Kolajenin miktarının azalması sonucu kırışıklık belirtileri daha hızlı ortaya çıkar. Bu durum sonucunda kırışıklıklar meydana gelir. Ayrıca kolajen erken belirtilerin azalmasına da katkıda bulunur.

Son zamanlarda uzmanlar cilt sağlığını korumak için kozmetik teknikler, özellikle de cilt için sıvı kolajen ampuller geliştirdiler. Kolajen, hayvansal ve deniz ürünleri yemenin yanı sıra sebze ve meyve yiyerek elde edilebilir, bu da vücutta kolajen üretimine yardımcı olur ve ardından cilt sağlığını korur.

Vücutta kolajen üretimine yardımcı olacak sağlıklı besinler yemenin yanı sıra, yüz için sıvı kolajen ampulleri ciltte kolajen üretimini uyarmak, böylece cildi sıkılaştırmak ve kırışıklık belirtilerini azaltmaya yardımcı olmak için kullanılabilir.

Cilt için etkili sonuçlar almak amacıyla orijinal kolajen ampulleri satın aldığınızdan emin olun ve kolajen ampulleri yüze kullanmadan önce kolda küçük bir bölgede 4 veya 5 kez ampul testi yapılmalıdır. Bu sayede kolajene karşı herhangi bir alerjik reaksiyon olup olmadığından emin olabilirsiniz.

Aşağıda, kırışıklık belirtilerinden arınmış bir yüz elde etmek için yüz için sıvı kolajenin nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak anlatıyoruz.

Yüz İçin Sıvı Kolajen Nasıl Kullanılır?

l İlk önce ellerinizi iyice yıkayın, ardından yüzünüzü ılık su ve uygun temizleyici ile yıkayın ve sıvı kolajen kullanmadan önce cildinizi makyajdan iyice temizleyin.

l Cildi losyonla yıkadıktan sonra, ciltteki asiditeyi dengelemek için yüzünüzü toniklerle silin.

l Tonik uyguladıktan yarım saat sonra, paket üzerinde yazılı nokta sayısına bağlı kalınarak veya ters etki yapmamak için en fazla 5 damla sıvı kolajen ampullerini cilde damlatın.

l Ardından, kolajen cilt tarafından tamamen emilene kadar birkaç dakika boyunca dairesel bir yönde parmaklarınızla yüzünüze hafifçe masaj yapın.

l Cilt tipinize uygun nemlendirici kreme sıvı kolajen eklenebilir, ardından parmak uçlarınızla cildinize yayın, yatmadan önce nazikçe masaj yaparak taze ve parlak bir cilt elde edebilirsiniz.